Pranie dywanów

Proponujemy Państwu usługę prania wykładzin w obiektach takich jak biura, hotele, szkoły, przedszkola itp. Czyścimy powierzchnie sięgające nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Wieloetapowy proces czyszczenia. Czysta wykładzina jest wizytówką firmy. Już od momentu montażu wykładziny należy przestrzegać regularnego jej czyszczenia spowalniając w ten sposób proces zużycia. Profesjonalne pranie wykładzin wydłuża ich żywotność.

Wieloetapowy proces czyszczenia:

  1. Odkurzanie – wykonywane odkurzaczem kolumnowym z elektroszczotką przystosowanym tylko i wyłącznie do odkurzania tego rodzaju powierzchni. Na tym etapie pozbywamy się z wykładziny zabrudzeń nierozpuszczalnych (piasek, włosy, sierść).
  2. Rozpuszczanie zabrudzeń – na powierzchnie nanoszony jest specjalny preparat (tzw. prespray) dostosowany do rodzaju włókna oraz zbrudzeń.
  3. Czynnik mechaniczny – szorowanie. Odbywa się przy użyciu szorowarki walcowej lub ręcznej szczotki. Etap ten pozwala na wtarcie presprayu w głąb runa wykładziny, oraz jego równomierne rozprowadzenie na powierzchni, wspomagając tym proces czyszczenia.
  4. Odplamianie – proces podczas którego usuwamy plamy, z którymi nie poradził sobie prespray (np. plamy po napojach, tłuszcz, wosk, guma do żucia, ślady po długopisie). Używane do tego są profesjonalne dedykowane odplamiacze.
  5. Ekstrakcja – etap usuwania rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy urządzenia natryskowo-ssącego czyli ekstraktora (odkurzacza piorącego). W przypadku ciężkich zanieczyszczeń proces powtarzany kilkukrotnie. Zabrudzenia zostają wypłukane z czyszczonej powierzchni przy pomocy środka płuczącego nanoszonego pod ciśnieniem na czyszczoną powierzchnię a następnie odessane.

15 + 15 =

Kontakt

 

H&M Cleaning, sp. z o.o.
ul. Wrocławska 6/1
49-300 Brzeg,  Poland

ul. Strachocinska 65/3
51-511 Wrocław

tel.: +48 507 868 136
tel.: +48 507 868 147

info@hmcleaning.pl